Areszt dla 24-latka za pobicie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 24-latka za pobicie

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci z Czerniejewa zatrzymali 24-letniego mieszkańca Łubowa podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Pokrzywdzony miał liczne obrażenia. Do tego doszły inne popełnione przez młodego sprawcę przestępstwa. Po przedstawieniu zarzutów, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Zaczęło się od tego, że w połowie stycznia tego roku 24-latek z Łubowa uszkodził na terenie jednej z firm szafki pracownicze w ten sposób, że nie nadawały się do dalszego użytkowania. Spowodował tym straty w wysokości 1 400 złotych.

W dniu 18 kwietnia br. na klatce schodowej wielorodzinnego budynku znieważył znaną mu kobietę.

Miarka się przebrała, gdy tego samego dnia policjanci z Czerniejewa zostali zaalarmowani przez 68-latka, że napadł na niego 24-letni sąsiad. Pobity mężczyzna trafił do szpitala, a jego obrażenia mogły wskazywać, że ktoś go dotkliwie pobił.

Tego samego dnia agresor został zatrzymany. Dalsze czynności to już praca kryminalnych i śledczych z Czerniejewa. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady, dokumentację medyczną. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała.

Na podstawie zgromadzonych dowodów 24-latek usłyszał zarzuty. W efekcie, Sąd Rejonowy w Gnieźnie podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego trzymiesięcznego wobec podejrzanego.