Komenda policji została poddana dezynfekcji - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komenda policji została poddana dezynfekcji

Data publikacji 24.04.2020

Z uwagi na pozytywny wynik na koronawirusa u jednego z funkcjonariuszy podjęto decyzję o dezynfekcji pomieszczeń komendy powiatowej przez profesjonalną firmę. Na chwilę obecną 37 policjantów, pracowników i ich rodzin poddana jest kwarantannie.

 

Aby powstrzymać ewentualne rozprzestrzenianie się wirusa, w gnieźnieńskiej komendzie w czwartek wieczorem profesjonalna firma przeprowadziła dezynfekcję pomieszczeń Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Przypominamy: ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych wzrasta, jeśli nie przestrzegamy zasad higieny. Podstawą jest częste mycie rąk wodą z mydłem lub preparatami na bazie alkoholu. Patogeny mogą też osadzać się na powierzchniach, których dotyka chora osoba. Insp. Przemysław Kozanecki Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie podjął decyzję o dezynfekcji pomieszczeń jednostki przez specjalistyczną firmę. Trzeba pamiętać, że dezynfekcja najbliższego otoczenia jest kluczowa w sytuacjach zagrożenia epidemicznego, w tym ryzyka zakażenia koronawirusem COVID-19.

 

  • mężczyzna w niebieskim kombinezonie dezynfekuje komendę