Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci zatrzymali na terenie gminy Mieleszyn i Trzemeszno dwóch nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni mieli od 1,2 do 1,8 promila alkoholu w organizmie i wykazali się kompletnym brakiem odpowiedzialności. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj (23.04.2020r.) , w godzinach wieczornych gnieźnieńska drogówka otrzymała zgłoszenie o kierowcy Daewoo Tico, który zakończył jazdę na drzewie. Do tej kolizji doszło w miejscowości Dziadkowo w gminie Mieleszyn. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 58-letniego mieszkańca Szamotuł 1,80 promila alkoholu.

Kilkadziesiąt minut po północy (24.04.2020r.) otrzymali informację, że po w Brzozówcu w gminie Trzemeszno jeździ nietrzeźwy kierowca. Niedługo potem mundurowi z miejscowego komisariatu zatrzymali Fiata Brava do kontroli. Kiedy tylko policjanci zaczęli rozmawiać z kierowcą, natychmiast wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości potwierdziło zgłoszenie świadka – okazało się, że 39-letni mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niebawem mężczyźni usłyszą zarzut kierowania pojazdem stanie nietrzeźwości.

Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem innych uczestników ruchu drogowego oraz swoim.