Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gnieźnieńscy policjanci otrzymali kolejne przyłbice ochronne

Data publikacji 09.04.2020

Ponad 30 przyłbic ochronnych trafiło w geście solidarności do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. To wyraz wsparcia i zrozumienia dla ich bezpieczeństwa osobistego.

 

Interwencje publiczne, domowe, wypadki, kolizje, zatrzymywanie nietrzeźwych kierowców, czy podejrzanych o przestępstwa to tylko część zadań, jakie spoczywają na policjantach każdego dnia. W związku z panującą epidemią, zwłaszcza teraz, ich realizacja wiąże się z podwyższonym ryzykiem zakażenia. Dlatego policjanci muszą zachować szczególną ostrożność w kontaktach z obywatelami. W tym celu zostali wyposażeni w maseczki i środki do dezynfekcji, ale także w kombinezony i gogle ochronne.

W ostatnich dniach, w geście solidarności oraz zrozumienia dla trudnej służby otrzymaliści od darmowego darczyńcy 8 sztuk przyłbic. Teraz 19 sztuk przyłbic ochronnych przekazał gnieźnieńskim policjantom kolejny anonimowy darczyńca.
 

Przyłbice trafiły już do funkcjonariuszy. Mundurowi będą je wykorzystywać w trakcie codziennej służby.


Wszystkim osobom, podmiotom zaangażowanym w działania na rzecz bezpieczeństwa naszego powiatu, i tym samym naszej lokalnej społeczności, z tego miejsca serdecznie dziękujemy.

 

  • 2 policjantów przy radiowozie
  • 2 przyłbice - z przezroczystej plexy zakrywające twarz
Powrót na górę strony