Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad psem. Policjanci pomogli Misi

Data publikacji 03.04.2020

Gnieźnieńscy policjanci zostali poinformowani, że mężczyzna znęca się nad psem. Mundurowi szybko zareagowali na zgłoszenie i udali się na interwencję. Podczas zatrzymywania 45-letni sprawca znieważył ich i naruszył ich nietykalność cielesną. Misia, bo tak wabi się pies-rasy mieszanej policjanci przekazali pod opiekę gnieźnieńskiego TOZ-u. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

31 marca 2020 roku około 22:00 na numer alarmowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zadzwonił świadek informując o mężczyźnie, który miał znęcać się nad psem. Policjanci szybko przybyli we wskazane miejsce, gdzie zastali 45-letniego gnieźnianina. Podczas interwencji mężczyzna awanturował się, a następnie rzucił psem na drewniane schody. W związku z takim zachowaniem funkcjonariusze obezwładnili go. Podczas zatrzymywania sprawca kopnął policjantkę, ugryzł policjanta w łydkę, a następnie uderzył go w twarz, w wyniku czego uszkodził mu okulary korekcyjne. 45-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Jego pies, Misia trafił pod opiekę gnieźnieńskiego TOZ-u. 2 kwietnia prokurator przedstawił podejrzanemu zarzuty dotyczące znieważenia funkcjonariuszy policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej i stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności zatrzymania osoby. Dodatkowo prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Wcześniej mężczyzna był karany za podobne przestępstwa..

 Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt i kodeksu karnego za popełnione przestępstwa grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

 
  • policjanci z sprawcą znęcania się nad psem
  • policjanci z sprawcą znęcania się nad psem
Powrót na górę strony