Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł kobiecie torebkę - zatrzymali go przechodnie

Data publikacji 24.02.2020

Zarzut kradzieży torebki usłyszał 20-letni mieszkaniec Kłecka. Młody mężczyzna został ujęty przez przypadkowych przechodniów po tym, jak wyrwał torebkę starszej kobiecie. Dochodzeniowcy wyjaśniają teraz szczegóły zdarzenia. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Postawa mężczyzn, którzy ruszyli na pomoc pokrzywdzonej kobiecie zasługuje na duże uznanie i pochwałę.

 

W sobotę, 22 lutego 2020 roku wieczorem oficer dyżurny gnieźnieńskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku przez świadków sprawcę kradzieży torebki. Do zdarzenia doszło przy zbiegu ulic Zielony Rynek a Warszawska w Gnieźnie. Mężczyzna został przekazany strażnikom miejskim. Następnie zatrzymanego, 20-letniego mieszkańca Kłecka przejęli przybyli na miejsce policjanci z referatu patrolowo - interwencyjnego. Jak wynika z ustaleń policji sprawca wyrwał idącej kobiecie torebkę i zaczął uciekać. Zauważyli to przypadkowi przechodnie, którzy natychmiast pobiegli za mężczyzną i go złapali. Odzyskali również skradzione mienie. Poszkodowana złożyła zawiadomienie o kradzieży torebki z zawartością portfela, pieniędzy i dokumentów. Łączne straty wyceniła na ponad 500 złotych. Śledczy już przedstawili 20-latkowi zarzut kradzieży torebki, do którego zatrzymany się przyznał. Po wykonaniu czynności mężczyzna został zwolniony.

Dochodzeniowcy wyjaśniają teraz szczegóły tego zdarzenia. Młodemu mężczyźnie za kradzież może grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony