Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie profilaktyczne w Szkole Podstawowej w Fałkowie

Data publikacji 12.02.2020

Wczoraj profilaktyk społeczny asp. szt. Krzysztof Socha w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają spotkał się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Fałkowie ”. Kampania, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy.

 

 

Podczas prelekcji policjant pinformował młodzież o tym, jak narkotyki i dopalacze zaburzają rozwój oraz wyniszczają organizm. Podkreślał, że zażycie tych zabronionych substancji ma wpływ na proces uczenia się, życia społecznego i rodzinnego. zaakcentował, że są przyczyną wielu konfliktów, zaburzeń psychicznych, w których wahania nastroju mogą prowadzić w ostateczności do myśli samobójczych. Dlatego ważne by młodzież wiedziała, że nie warto próbować. Jeden raz może prowadzić do uzależnienia, a to już pociąga za sobą szereg konsekwencji na wiele lat. Żadna chwila pod wpływem środków odurzających nie zastąpi życia w trzeźwości.

Ponadto podczas spotkania z uczniami klas szóstych i siódmych asp. szt. Krzysztof Socha przedstawił założenia wielkopolskiego programu "Dwie strony sieci . Uczestnicy spotkania poznali czym jest "cyberprzemoc" i jakie niesie za sobą zagrożenia dla dzieci w wieku szkolnym. Omówiono między innymi zagadnienia związane z portalami społecznościowymi i treściami wiadomości przesyłanymi przez młodych ludzi. Profilaktyk zwrócił uwagę na odpowiedzialność prawną nieletnich za konkretne czyny karalne popełniane przy użyciu internetu. Podczas zajęć nie zabrakło również informacji na temat umiejętność rozpoznawania zagrożeń płynących z internetu oraz o możliwości instalowania oprogramowania antywirusowego w telefonie komórkowym czy komputerze.

  • dzieci i policjant
Powrót na górę strony