Pomagajmy bezdomnym już teraz. Tragedia może przyjść nagle - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagajmy bezdomnym już teraz. Tragedia może przyjść nagle

Data publikacji 26.11.2019

Choć do rozpoczęcia kalendarzowej zimy jeszcze trochę czasu, to pogoda daje już o sobie znać. Zdarzają się już noce, gdy słupek rtęci spada w okolice zera. Taka aura to zmora i zagrożenie dla wszystkich tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową. Z pomocą osobom bezdomnym ruszyli już przedstawiciele różnych instytucji. Również gnieźnieńscy dzielnicowi sprawdzają miejsca, gdzie przebywają bezdomni i oferują im niezbędną pomoc.

 

Już od jesieni gnieźnieńscy dzielnicowi prowadzą wzmożone działania prewencyjne w zakresie wsparcia osób samotnych, bezradnych i bezdomnych. Teraz jednak temperatura na zewnątrz zaczęła zbliżać się w okolice zera, policjanci rozpoczęli sprawdzać pustostany, opuszczone budynki, pomieszczenia gospodarcze i ogródki działkowe, czyli te miejsca, gdzie najczęściej przebywają bezdomni. Gdy funkcjonariusze spotkają osoby potrzebujące, sprawdzają przede wszystkim czy miejsce, w którym się znajdują nie zagraża ich bezpieczeństwu. Informują ich także o tym, że są miejsca, gdzie mogą schronić się w mroźne dni. Działania takie od kilku lat prowadzone są również wspólnie z przedstawicielami innych instytucji.

Niesienie pomocy takim osobom nie należy do łatwych zadań, ponieważ wielu bezdomnych trudno przekonać do tego, aby skorzystali z noclegowni. Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo osób samotnych, bezradnych i bezdomnych jest dużo większe. Ale warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Wystarczy telefon na nr alarmowy 112 i wskazanie miejsca, gdzie taka osoba przebywa. Nie bądźmy obojętni. Tutaj każdy może uratować życie.