Rekordzista miał ponad 2 promile – policyjne podsumowanie weekendu - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordzista miał ponad 2 promile – policyjne podsumowanie weekendu

Data publikacji 25.11.2019

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. Dodatkowo kolejnemu kierowcy, z uwagi na podejrzenie kierowania pod wypływem środków odurzających pobrano krew do badań. Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile.

 

Mimo ostrzeżeń, kilka osób zdecydowało się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. 22 listopada w Szczytnikach Czerniejewskich policjanci z Czerniejewa zatrzymali kierującego Mitsubishi Carisma. Mieszkaniec Konina kierował autem w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,4 promila. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna decyzją Starosty Chodzieskiego miał wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania. Tego samego dnia na ul. Witkowskiej w Gnieźnie policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 23-latek miał 0,25 promila. W dniu 24 listopada br. w miejscowości Chłądowo policjanci z Witkowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Z uwagi na podejrzenie kierowania przez 18-letniego kierowcę pod wpływem środków odurzających pobrano mu krew do badań. Również tego dnia w miejscowości Pawłowo policjanci drogówki zatrzymali 43-letniego mieszkańca naszego powiatu kierującego motocyklem, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Niebawem wszyscy zatrzymani za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy jeśli widzimy osobę która po wypiciu alkoholu zamierza kierować autem, powstrzymajmy ją. Jeśli nam się to nie uda, zadzwońmy pod numer 112. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze. Przypominamy że za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.