Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproszenie na spotkanie „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

Data publikacji 28.08.2019

W środę, 28 sierpnia 2019 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie odbędzie się spotkanie seniorów z policjantami i ekspertami ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa i zagrożeń na drogach powiatu gnieźnieńskiego. Wstęp jest bezpłatny! Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła.

 

Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie "Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie".

Spotkanie odbędzie się w środę, 28 sierpnia 2019 roku o godzinie 15:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła.

Celem tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych jak bezproblemowo poruszać się po drodze, jak poprawić swoją widoczność w nocy i dlaczego odblaski są ważne. Poza rozmowami ze specjalistami na temat zmian, związanych z prowadzeniem pojazdów, jakie zachodzą w życiu starszych ludzi.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie gnieźnieńskim. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w przed starostwem, w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

 

  • senior
  • senior