Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej perfum zatrzymany

Data publikacji 29.07.2019

54-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, który kilkukrotnie ukradł perfumy w gnieźnieńskich drogeriach został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Łączne straty wyniosły około 10 000 złotych. Sprawca został ujęty przez pracownika, gdy próbował wyjść ze sklepu po raz kolejny nie płacąc za towar. Obsługa zareagowała szybko i profesjonalnie. Na miejsce wezwano policjantów, a złodziej trafił do policyjnej celi.

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu (22 lipca br.) w jednej z gnieźnieńskich drogerii. Policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zatrzymali ujętego przez ochronę sklepu mężczyznę, który po raz kolejny w tej samej drogerii dopuścił się kradzieży perfum. Okazało się, że 54-latek bez stałego miejsca zamieszkania usiłował ukraść 13 flakoników wód toaletowych i perfumowanych o wartości 2 300 złotych. Gdy usiłował wyjść ze sklepu nie płacąc za towar, został ujęty. Przekazany policji towar pozostał w sklepie. 54-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci nie był to jego pierwszy taki incydent. Od połowy lipca br. okradał drogerie. Jego łupem padały tylko perfumy. Łączna suma strat to około 10 000 złotych. Sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. W przeszłości był wielokokrotnie karany za podobne przestępstwa.

Śledczy już przestawili mu zarzuty. Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za kradzieże grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony