Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragedia w jeziorze

Data publikacji 01.07.2019

W Jeziorze Piotrowskim w okolicy miejscowości Dębówiec utonął mężczyzna. 46-latek najpierw łowił ryby, następnie wszedł do wody, gdzie zaczął się topić. Pomimo długiej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę, 29 czerwca 2019 roku po godzinie 17:00 nad Jeziorem Piotrowskim. To pierwsze utonięcie w powiecie gnieźnieńskim. W trakcie wędkowania 46-letni mieszkaniec Gniezna wszedł do wody, gdzie zaczął tonąć. Widząc to członek jego rodziny ruszył z pomocą. Wyciągnął z wody i powiadomił służby ratunkowe. Na miejsce przybył również śmigłowiec LPR. Pomimo długiej reanimacji na pomoc było niestety już za późno. Dokładne przyczyny tragedii wyjaśni zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kąpieli. Żeby zminimalizować zagrożenie związane z kąpielą w jeziorach należy kąpać się tylko na kąpieliskach strzeżonych, unikać niebezpiecznych miejsc, stosować się do poleceń ratowników i nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu lub po intensywnym opalaniu.

Powrót na górę strony