Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy realizuje zadanie priorytetowe

Data publikacji 23.05.2019

Dzielnicowy rejonu IX gnieźnieńskiej komendy informuje o wdrożeniu "Planu Działania Priorytetowego" przy ul. Franciszkańskiej w Gnieźnie.

 

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.

Asp. sztab. Radosław Fiebich - dzielnicowy rejonu IX Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie informuje o wdrożeniu Planu w Gnieźnie przy ul. Franciszkańskiej – na odcinku od kościoła Franciszkańskiego a budynkiem Sądu Rejonowego w Gnieźnie. W godzinach rannych do późnych godzin popołudniowych w rejonie przejazdu pomimo prawidłowego oznaczenia (strefa ruchu i zakazu zatrzymywania się i postoju) kierujący pojazdami parkują samochody utrudniając przejazd innym kierującym, blokując wjazd i wyjazd z posesji. Utrudniają również przejazd służbom ratunkowym celem sprawnego i szybkiego dotarcia do miejsca interwencji. Również społeczność lokalna za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazuje to miejsce, jako uciążliwe społecznie.

  • widok ulicy Franciszkańskiej w Gnieźnie i zaparkowanych z boku ulicy samochodów
Powrót na górę strony