Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądźmy ostrożni na drodze!

Data publikacji 18.04.2019

Większa ilość funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości oraz stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały święta Wielkanocne dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej komendy, którzy jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących naszymi drogami.

 

W okresie Świąt Wielkanocnych na drogach będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Będą oni widoczni nie tylko na głównych ciągach komunikacyjnych,ale również na drogach wylotowych oraz w miejscach newralgicznych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, trzeźwość, a także stan techniczny samochodów, dlatego przed wyruszeniem w podróż sprawdźmy czy auto jest odpowiednio przygotowane. Rozsądny kierowca powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła w pojeździe są sprawne oraz czy auto ma ważne badania techniczne.

Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu i brawura to w dalszym ciągu najczęstsze przyczyny wypadków. Niestety mimo systematycznych kontroli przeprowadzanych przez mundurowych, nie brakuje amatorów niebezpiecznej jazdy. Dlatego szczególnie w okresie świątecznym apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą oraz przestrzeganie przepisów.

Powrót na górę strony