Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 16.04.2019

Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci prowadzili działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podczas akcji zwracali również uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili 35 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych.

 

Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, pośpiech czy roztargnienie mogą doprowadzić do tragicznych zdarzeń. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów, gnieźnieńscy policjanci prowadzili wczoraj (15.04.2019) działania „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Funkcjonariusze zwracali uwagę nie tylko na zachowanie kierowców, ale także pieszych i kierujących jednośladami. Najczęściej popełniane błędy przez tą grupę użytkowników to między innymi - przebieganie przez jezdnię, wchodzenie na przejście dla pieszych lub wjeżdżanie na przejazd rowerowy bez wcześniejszego upewnienia się czy będzie ono bezpieczne.

Policjanci zwracali również uwagę na elementy odblaskowe, ponieważ to, że my widzimy samochód, nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Ważne jest to zwłaszcza teraz, kiedy szybciej zapada zmrok, a warunki atmosferyczne są niekorzystne. Nawet mały element odblaskowy powoduje, że stajemy się widoczni i bezpieczni.

Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili w sumie 35 wykroczeń popełnionych przez kierujących samochodami, rowerzystów i pieszych.

  • 25 naruszeń przepisów, popełnili kierowcy samochodów,

  • a piesi byli sprawcami 10 wykroczeń.

Powrót na górę strony