Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca wjechał w radiowóz

Data publikacji 15.04.2019

Na ul. Chudoby w Gnieźnie 44-letni kierowca skody octavii wjechał w policyjny radiowóz. Jak się okazało mężczyzna zignorował sygnał do zatrzymania, był nietrzeźwy. Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

 

Policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie, po to by nieść pomoc. Czasami mają też  do czynienia z osobami, które mogą narazić na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Przekonali się o tym policjanci, w których 13 kwietnia 2019 roku wjechał pijany kierowca. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 19:00. Dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ulicami miasta bordową skodą porusza się nietrzeźwy kierowca. Na ul. Chudoby auto wypatrzyli policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego. Kierowca skody nie zastosował się do wydanych przez policjantkę poleceń i uderzył w przód radiowozu. Za kierownicą znajdował się 44-letni mieszkaniec Gniezna, był nietrzeźwy. Miał ponad 2,4 promili alkoholu w organizmie.

Kierujący skodą stracił prawo jazdy, auto którym jechał zostało zabezpieczone na parkingu depozytowym, a wkrótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Dodatkowo z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.

 

 

  • zderzenie radiowozu z osobówka - widok z daleka
  • zderzenie radiowozu z samochodem osobowym
Powrót na górę strony