Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 02.04.2019

Były już komendant Komisariatu Policji w Trzemesznie, który obecnie jest Komendantem Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gnieźnieńskiego na gorącym uczynku nakrył 67-letniego złodzieja, który włamał się do garażu użytkowanego przez straż. Zatrzymany, który spowodował straty na około 1000 złotych usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 marca 2019 roku, po godzinie 22:00 przy ul. Sobieskiego w Gnieźnie. Komendant Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gnieźnieńskiego podjeżdżając pod użytkowany przez straż garaż zauważył, że ktoś znajduje się w środku. Drzwi były otwarte, a wewnątrz świeciło się światło. Słysząc, że ktoś się zbliża złodziej zgasił światło i zamknął drzwi od środka.

Powiadomieni o tym fakcie policjanci przyjechali na miejsce a następnie wezwali mężczyznę znajdującego się wewnątrz do otarcia drzwi. Niestety bezskutecznie. Nie było innego wyjścia, drzwi musieli otworzyć funkcjonariusze Straży Pożarnej. Oczom stróżów prawa ukazał się mężczyzna, któremu z kurtki wystawał śrubokręt, na podłodze leżały natomiast nożyce do cięcia metalu i zwinięte w kłębek kable. Intruz stwierdził tylko "ale miałem pecha". Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 67-letni mieszkaniec Gniezna. Sprawca został zatrzymany. Straty na szkodę Starostwa Powiatowego wyceniono na około 1000 złotych.

Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Sprawa jest w toku.

 

 

Powrót na górę strony