W piątek i niedzielę działania "Prędkość - Zero Tolerancji" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W piątek i niedzielę działania "Prędkość - Zero Tolerancji"

Data publikacji 28.02.2019

W dniach 1.03.2019 i 3.03.2019 rok ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość - Zero Tolerancji”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

 

Działania zostaną przeprowadzone zarówno na lokalnych drogach, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych. W trakcie akcji policjanci będą szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.
Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań będzie zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą chcieli wyeliminować z dalszej jazdy jak największą ilość drogowych piratów. W najbliższy piątek i niedzielę kierowcy muszą się liczyć z tym, że na jednym odcinku drogi, ich prędkość będzie kontrolowana kilka razy.