Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Fałkowie - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Fałkowie

Data publikacji 27.02.2019

W Fałkowie odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji. Utworzenie posterunku to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Placówka umożliwi obywatelom stały kontakt z Policją, a dzięki temu mieszkańcy gminy Łubowo będą mieli dużo łatwiejszy dostęp i możliwość kontaktu z dzielnicowym.

.

Dzisiaj (27.02.2019 r.) w samo południe odbyły się uroczystości związane z otwarciem Posterunku Policji w Fałkowie, w których udział wzięli: Poseł na Sejm RP Zbigniew Dolata, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafał Pawłowski, Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, Wójt Gminy Łubowo Andrzej Łozowski, Przewodniczący Rady Gminy w Łubowie Mirosław Nowak, proboszcz parafii św. Mikołaja w Łubowie ks. Jan Łykowski.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Rafałowi Pawłowskiemu przez dowódcę uroczystości nadkom. Roberta Reckiego. W dalszej części uroczystości po oficjalnych przemówieniach oraz po przekazaniu ryngrafów i podziękowań Wójtowi Gminy Łubowo i Przewodniczącemu Rady Powiatu nastąpiło poświęcenie budynku i pomieszczeń jednostki.

Po części oficjalnej wszyscy zaproszeni goście obejrzeli pomieszczenia nowej jednostki Policji. Otwarcie Posterunku Policji w Fałkowie jest odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Posterunek mieści się w pomieszczeniach należących do Gminy Łubowo i będzie służył lokalnej społeczności. Koszty remontu, przystosowania pomieszczeń na potrzeby posterunku poniósł samorząd Gminy Łubowo, a koszty umeblowania i sprzętu informatycznego poniosła Policja.

W nowym posterunku pełnić służbę będzie 7 funkcjonariuszy: kierownik, dwóch dzielnicowych i czterech policjantów służby patrolowej. Kierownikiem posterunku jest asp. sztab. Przemysław Wagner.

Policjantom z Posterunku Policji w Fałkowie życzymy sukcesów i zawodowego spełnienia.