Mała tablica na aucie? Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny! - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mała tablica na aucie? Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny!

Data publikacji 26.02.2019

W lipcu 2018 roku wprowadzono możliwość uzyskania tzw. małych tablic rejestracyjnych, przeznaczonych przede wszystkim dla tych aut z Japonii i USA, które nie mają miejsca na standardowe, polskie tablice. Niestety, kierowcy nadużywają możliwości korzystania z tego udogodnienia, a za to grożą kary. Gnieźnieńska drogówka zapowiada walkę z procederem.

 

Gnieźnieńscy policjanci wydziału ruchu drogowego ostrzegają, że rozpoczynają akcję, w ramach której będą zabierać dowody rejestracyjne tym, którzy postanowili zamówić w wydziale komunikacji tzw. małą tablicę rejestracyjną, a nie mają ku temu podstaw. Do gnieźnieńskiego wydziału komunikacji zgłaszają się właściciele samochodów, którzy proszą o małe tablice. Często jednak decydują się na nie ci, którzy nie mają do tego uprawnień. Właściciel auta powinien pamiętać, że gdy odbiera ten rodzaj tablicy, deklaruje, iż jest posiadaczem auta, które ma przystosowane do niej miejsce. Wiele osób składa jednak oświadczenia niezgodne z prawdą, a już samo to podlega karze.

Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają, że posiadanie małej tablicy na samochodzie, w którym jest miejsce na normalną tablicę, jest niezgodne z obowiązującymi przepisami. Gnieźnieńscy policjanci, będą zatrzymywać ich dowody rejestracyjne, mogą również ukarać nieuczciwego kierowcę mandatem karnym. Na terenie powiatu gnieźnieńskiego już odnotowano takie przypadki.