Autobusy pod kontrolą w trakcie ferii. Nie było zastrzeżeń - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Autobusy pod kontrolą w trakcie ferii. Nie było zastrzeżeń

Data publikacji 25.02.2019

Za nami ostatni weekend ferii. Z wypoczynku wracali z niego uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Dzieci w Wielkopolsce wypoczywały w tym roku od połowy stycznia. W tym czasie policjanci przeprowadzili szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maksimum bezpieczeństwa ich uczestnikom, a jedną z inicjatyw były kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek.

 

Podczas trwania ferii działania gnieźnieńskich policjantów drogówki skoncentrowane były przede wszystkim na bezpieczeństwie przewożenia dzieci i młodzieży, a polegały między innymi na prowadzeniu wzmożonych kontroli autokarów i samochodów. W ramach sprawdzeń policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę, czy dzieci przewożone autokarami i samochodami osobowymi zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. Zwracana była również uwaga, czy transportowany ładunek, np. bagaże, sprzęt narciarski, przewożone są w sposób niezagrażający bezpieczeństwu pasażerów. Tradycyjnie prowadzone są kontrole stanu trzeźwości i prędkości prowadzonych pojazdów.

W bieżącym roku pomimo prowadzonych w czasie ferii ( w okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 r.) kontroli autokarów policjanci nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego autokaru bądź stanu psychomotorycznego kierowcy zagrażającemu bezpieczeństwu w ruchu drogowym.