Sześciu piratów drogowych straciło prawo jazdy - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sześciu piratów drogowych straciło prawo jazdy

Data publikacji 25.02.2019

Gnieźnieńscy mundurowi starają się być wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów, przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości. W miniony weekend funkcjonariusze gnieźnieńskiej „drogówki” zatrzymali sześć praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Najwięcej na liczniku miał kierowca zatrzymany na ul. Poznańskiej w Gnieźnie. W miejscu gdzie obowiązuje 50 km/h mężczyzna jechał bmw z prędkością 124 km/h.

W piątek, 22 lutego 2019 roku policjanci drogówki w Cielimowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, 28-letniego mieszkańca powiatu kieleckiego. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 55 km/h.

Tego samego dnia w miejscowości Małachowo kierowca bmw, 23-letni mieszkaniec gminy Witkowo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h.

W niedzielę, 24 lutego 2019 roku o godzinie 8:40 na ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca audi. Gdy policjanci dokonali pomiaru prędkości auta, którym się poruszał okazało się, że na liczniku było 112 km/h. Za jazdę terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km/h 20-letni mieszkaniec gminy Orchowo ukarany został 3 mandatami (za przekroczenie dozwolonej prędkości, brak dokumentu prawa jazdy podczas kontroli i poruszanie się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu) na kwotę 1050 zł.

Około 10:40 w miejscowości Czechy policjanci zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki volkswagen golf. Pomiar przy użyciu laserowego miernika prędkości pokazał, że kierowca jechał 108 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca szybko został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że autem kierował 36-letni mieszkaniec gminy Łubowo.

Kilkadziesiąt minut później w miejscowości Mąkownica do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca samochodu ciężarowego renault trafic. Mężczyzna w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 106 km/h.

Najwięcej na liczniku miał zatrzymany kilka minut po 15:00 kierowca bmw. Funkcjonariusze zauważyli go na ul. Poznańskiej w Gnieźnie, jadąc nieoznakowanym radiowozem. Auto jechało z prędkością 124 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.


 

Zgodnie z prawem wszyscy kierujący stracą teraz uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, zostali także ukarani mandatami i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania, uniknąć zderzenia.

Pliki do pobrania

  • 1.6 MB