Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania Policji, Straży Leśnej i ITD

Data publikacji 13.12.2018

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej w okresie przedświątecznym zwracają szczególną uwagę na wykroczenia i przestępstwa związane z kradzieżami choinek, wykroczeń w ruchu drogowym m.in. wjazdu pojazdem do lasu oraz kłusownictwa zwierzyny leśnej. Działania są prowadzone na terenie powiatu gnieźnieńskiego, wrzesińskiego i poznańskiego. Za samą kradzież drzewka z lasu policjant lub strażnik może nałożyć mandat w kwocie do 500 zł. W przypadku kradzieży o dużej wartości, sprawcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci z Komisariatów Policji w Czerniejewie i Kłecku, Posterunku Policji w Nekli, Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu wspólnie ze funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz Inspekcji Transportu Drogowego prowadzą działania związane z kradzieżami choinek w okresie przedświątecznym. Zmierzają one do ujawnia sprawców kradzieży oraz wykroczeń w ruchu drogowym. Jest to również czas kiedy wielu handlowców oferuje drzewka nie zawsze legalnie wycięte z lasu. Dlatego też funkcjonariusze straży leśnej, policji i ITD zwracają szczególną uwagę na osoby, które wycinają choinki z lasu, wjeżdżają samochodami do lasu a także kłusują. Policjanci patrolują także rejony przyległe do kompleksów leśnych.

Przypominamy!

Kradzież drewna z lasu, którego wartość przekracza 500 zł jest przestępstwem i grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast zatrzymanie sprawcy kradzieży z drzewkiem o wartości mniejszej niż 500 zł może skończyć się mandatem karnym nawet 500 zł. Dlatego policjanci przypominają, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i ich zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.

 

 

Powrót na górę strony