Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 03.12.2018

W niedzielę, 2 grudnia 2018 roku, 30 minut po północy na ul. Gdańskiej w Gnieźnie doszło do zderzenia piaskarki z samochodem osobowym. Okazało się, że kierowca audi nie posiadał prawa jazdy, dodatkowo był nietrzeźwy.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem ciężarowym marki Scania (piaskarka), 56-letni mieszkaniec gminy Trzemeszno, jadąc prawym pasem ruchu podczas zawracania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w tym samym kierunku samochodowi marki Audi A4, którym kierował 18-letni mieszkaniec Gniezna. Poszkodowany wraz z dwoma pasażerkami oddalił się z miejsca zdarzenia i udał do szpitala w Gnieźnie. Tam zastali ich policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 18-latka wykazało 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Po zaopatrzeniu przez lekarza cała trójka została zwolniona do domu.

Kierowca piaskarki odpowie teraz za spowodowanie kolizji drogowej, kierowca audi za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez stosownych uprawnień.

Powrót na górę strony