Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Data publikacji 19.11.2018

Zatrzymanie prawa jazdy, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym przez dwóch kierujących samochodami osobowymi. To kolejne osoby, wobec których funkcjonariusze skierowali wniosek o cofnięcie uprawnień na okres 3 miesięcy.

 

W dniu 15 listopada br. o godzinie 21:40 w miejscowości Piekary funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali mężczyznę kierującego mercedesem, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 121 km/h czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h. Kierowcą okazał się 25 – letni mieszkaniec gminy Kiszkowo. Zgodnie z przepisami za powyższe wkroczenie, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy celem podjęcia decyzji przez starostę o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące. Kierowca został też ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Do kolejnego zatrzymania prawa jazdy doszło 16 listopada br. o godzinie 15:30 w miejscowości Świniary w gminie Kłecko. Przeprowadzony przez funkcjonariuszy pomiar wykazał, że 44-letni mieszkaniec gminy Pobiedziska jechał skodą z prędkością 114 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Kierowca ten został również ukarany 400-złotowym mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Powrót na górę strony