Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość i stracił prawo jazdy

Data publikacji 26.10.2018

W czwartek, 25 października około godziny 9:00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem. Mężczyzna jechał przez Kłecko z prędkością ponad 100 km/h.

 

W Kłecku obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 51-latek pochodzący z miejscowości Studzieniec za popełnione wykroczenie otrzymał 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze gnieźnieńskiej drogówki odebrali prawo jazdy mężczyźnie, który według policyjnego pomiaru prędkości przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 59 km/h.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych, które określają dopuszczalną prędkość na drodze. Następstwem takiej jazdy jest długa droga hamowania czy brak kontroli nad pojazdem, co może skończyć się wypadkiem.

Policja przypomina o tym, że kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Apelujemy do wszystkich kierowców, aby poruszali się po drogach z rozwagą.

Powrót na górę strony