Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wspólnie z pracownikami ZUS przeciwko oszustom

Data publikacji 26.10.2018

Gnieźnieńscy policjanci od wielu lat prowadzą kampanię informacyjną i edukacyjną przeciwko złodziejom okradającym seniorów w ich własnych domach, a także przeciw oszustom działającym metodą „na wnuczka”. Tym razem policjanci do współpracy pozyskali nowych sojuszników – pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Policjant i urzędnik wspólnie edukowali seniorów z Domu Pomocy Społecznej, aby zapobiec przestępstwom na ich szkodę.

 

Policjanci zajmujący się zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości na szkodę osób starszych od wielu lat szukają nowych sposobów, aby dotrzeć do jak największej liczby seniorów i uświadomić im, jakie sposoby wykorzystują przestępcy, aby zmanipulować, a następnie oszukać lub okraść osoby starsze. W ramach działań profilaktycznych, gnieźnieńscy policjanci pozyskali w ramach współpracy urzędników z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztof Socha wspólnie z przedstawicielkami ZUS w Gnieźnie Panią Natalią Gadzińską i Anną Wojciechowską odwiedzili w piątek, 26 października 2018 roku seniorów w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie, aby przekazać informacje i ostrzeżenia przed działalnością oszustów i innych osób okradających seniorów.

Poprzez podjętą inicjatywę policjanci chcą zwiększyć świadomość seniorów i tym samym zmniejszyć liczbę przestępstw popełnianych na ich szkodę.

 

Powrót na górę strony