Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włączyliśmy się w bicie rekordu w RKO

Data publikacji 16.10.2018

16 października policjanci z Gniezna włączyli się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Organizatorem imprezy było III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.

 

Policjanci z Gniezna po raz kolejny włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który przypada na dzień 16 października. Wspólnie z innymi służbami, przedstawicielami urzędu miasta i starostwa, uczniami szkół przyłączyli się do bicia rekordu wraz z WOŚP w liczbie osób prowadzących jednocześnie resuscytację krążeniowo – oddechową. Zorganizowana przez akcja zgromadziła około 130 osób. Policjanci wspólnie z innymi uczestnikami nieustannie, przez pół godziny prowadzili akcję resuscytacji na fantomach zmieniając się co kilka minut. Całe wydarzenie rozpoczęło się w całej Polsce o godz. 12:00.

Głównym celem akcji jest propagowanie i nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagle i niespodziewanie zatrzymanie krążenia. Im większa liczba osób będzie posiadała takie umiejętności, tym więcej osób otrzyma natychmiastową pomoc, co zwiększy ich szansę na przeżycie.

Powrót na górę strony