Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji 16.10.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 59 km/h. 18-latek zlekceważył przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

 

Wczoraj, 15 października br. około 21:20 w miejscowości Mąkownica na terenie gminy Witkowo, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę peugeot. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością 109 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 18-letni gnieźnianin. Mężczyzna został ukarany 400-złotowym mandatem, a na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą tylko ich sprawcy. W wielu przypadkach skutki nieodpowiedzialnych zachowań, odczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego, szczególnie ci niechronieni. Apelujemy więc o rozsądek przy „dodawaniu gazu”.

Powrót na górę strony