Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za zabójstwo i poplecznictwo

Data publikacji 06.10.2018

Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Konina, który śmiertelnie ugodził nożem 28-letniego mieszkańca gminy Września. Decyzją sądu mężczyzna trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia. Trzymiesięczny areszt sąd zastosował również wobec 37-letniego kolegi sprawcy, który wcześniej usłyszał prokuratorski zarzut poplecznictwa, który zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W nocy z soboty na niedzielę (29/30 września) w klubie w Mieleszynie kilka osób uczestniczyło w wieczorze kawalerskim. We wczesnych godzinach rannych, po opuszczeniu dyskoteki doszło do nieporozumienia pomiędzy jednym z uczestników tego wieczoru a 39-letnim mieszkańcem Konina. W pewnym momencie 39-latek wyciągnął nóż i zadał dwa ciosy nożem 28-letniemu mieszkańcowi gminy Września. Ranny mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala, jednak lekarzom nie udało się go uratować. Zaraz po tragicznym finale zdarzenia świadkowie obezwładnili nożownika, następnie przekazali wezwanym na miejsce policjantom. Zatrzymany został również 37-letni mieszkaniec Konina, który chcąc ukryć narzędzie zbrodni, po zdarzeniu zabrał nóż sprawcy. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, którzy między innymi zabezpieczyli nóż, przeprowadzili oględziny, ustalili świadków. 37-latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych, 39-letni sprawca trafił do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł operację. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty 39-latek usłyszał zarzut zabójstwa, 37-latek zarzut poplecznictwa.

Na podstawie złożonego do Sądu Rejonowego w Gnieźnie wniosku zapadła decyzja o zastosowaniu wobec mężczyzn izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą za kratami aresztu śledczego.


 

Powrót na górę strony