Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy uszkodził dwa auta i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza

Data publikacji 02.10.2018

Nietrzeźwy kierowca uszkodził dwa zaparkowane auta, a następnie podczas wykonywania czynności na miejscu zdarzenia naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Do zdarzenia doszło na ul. Słowackiego w Gnieźnie. Pirat drogowy oraz dwie podróżujący z nim mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwym oraz spowodowania kolizji drogowej.

 

Do zdarzenia drogowego doszło 1 października br. około godziny 21:30. Wówczas to gnieźnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej do której doszło na ul. Słowackiego w Gnieźnie. Z wstępnych ustaleń zawartych w policyjnym raporcie wynika, że kierujący skodą superb, 39-letni mieszkaniec Gniezna znajdując się w stanie nietrzeźwości, w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowane bmw x5. W wyniku uderzenia, siłą rozpędu skoda uderzyła następnie w zaparkowanego forda mondeo. Tak zakończyła się brawurowa jazda kierującego. Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego ustalono, że skodą podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat oraz 35-letnia kobieta. 39-latek utrudniał wykonywanie czynności służbowych, był agresywny, naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy. Z uwagi na utrudnianie czynności sprawca oraz pozostałe osoby podróżujące skodą zostały zatrzymane. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał 39-latek miał w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu. Policjant doznał lekkich obrażeń, korzystał z pomocy medycznej, został przetransportowany do szpitala.

Pirat drogowy obecnie trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Mężczyzna usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, kierowania samochodem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji. Dodatkowo za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości sąd obligatoryjnie ukarze gnieźnianina karą pieniężną w wysokości minimum 5 tys. złotych. Wobec mężczyzny może również zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za popełnione przestępstwa 39-latkowi grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Powrót na górę strony