Kolizja w Szczytnikach Czerniejewskich - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja w Szczytnikach Czerniejewskich

Data publikacji 26.04.2018

W środę, 25 kwietnia 2018 roku o godzinie 7:30 w Szczytnikach Czerniejewskich na skrzyżowaniu z drogą powiatową 2158 doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech pojazdów.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji kierujący seatem, 18-letni mieszkaniec Żydowa jadąc w kierunku Wrześni nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, wpadł w poślizg i najechał na tył stojącego na skrzyżowaniu samochodu marki Peugeot. W wyniku zderzenia peugeot przemieścił się na prawą stronę drogi i uderzył w bariery ochronne. Natomiast kierujący pojazdem marki Seat zjechał na lewy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym marki MAN. Na skutek zderzenia seat uderzył w bariery ochronne.

Do szpitala karetki pogotowia ratunkowego przewiozły trzech kierujących i pasażerkę peugeota. Po przeprowadzonych badaniach wszyscy uczestnicy z ogólnymi potłuczeniami zostali zwolnieni do domu. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego seatem. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.