Konkurs "Ruszaj z głową" rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs "Ruszaj z głową" rozstrzygnięty

Data publikacji 26.04.2018

Będąc propagatorami wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także ucząc młodzież przepisów i odpowiednich zachowań na drodze Starostwo Powiatowe i Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie po raz kolejny zorganizowali konkurs skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą "Ruszaj z głową". Pierwsze miejsce zajął Michał Janiak z I LO w Gnieźnie.

 

W tegorocznym finale, który odbył się wczoraj (25.04.2018) udział wzięło 18 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego. Była to kolejna edycja konkursu, którego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży oraz rozwijanie ich zainteresowań dotyczących przedmiotowego zagadnienia, a także wdrażanie do samokształcenia w tym zakresie.

Przybyłych uczestników przywitali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie nadkom. Sławomir Sikorski oraz dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego Pan Marcin Makohoński.

Wszyscy, którzy przystąpili do konkursu, musieli się najpierw do niego przygotować. Należało zapoznać się z przepisami prawa o ruchu drogowym, z zasadami udzielania pierwszej pomocy, poruszania się w obrębie skrzyżowań itp. ponieważ takie pytania znalazły się w teście. Następnie szef gnieźnieńskiej drogówki nadkom. Karol Sekula omówił zasady konkursu. Uczestnicy na rozwiązanie testu składającego się z 18 pytań mieli 30 minut.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Trzy pierwsze miejsca zajęli:
I miejsce: Michał Janiak ( I LO w Gnieźnie ) – nagroda główna : kurs na prawo jazdy kat. B
II miejsce: Paweł Belter ( ZSP 2 w Gnieźnie ) – voucher do hurtowni sportowej
III miejsce: Aleksandra Fornal ( I LO w Gnieźnie ) - voucher do hurtowni sportowej