Zapalił racę na meczu, dostał stadionowy zakaz i dozór policji - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapalił racę na meczu, dostał stadionowy zakaz i dozór policji

Data publikacji 25.04.2018

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Piły, który podczas niedzielnego meczu żużlowego odbywającego się w Pierwszej Stolicy Polski złamał przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych wnosząc na stadion racę świetlną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, może mu grozić kara do 5 lat więzienia.

 

W ostatnią niedzielę na miejskim stadionie w Gnieźnie odbywał się mecz między drużynami Start Gniezno a Polonia Piła. W trakcie trwania imprezy ktoś odpalił racę świetlną, a następnie rzucił ją w stronę ochrony. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Mężczyzną tym okazał się 24-letni mieszkaniec Piły. Jeszcze podczas meczu został zatrzymany. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał 1,4 promile alkoholu w organizmie.

Śledczy przedstawili mu zarzut z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych dotyczący posiadania materiałów pirotechnicznych. Przyznał się do winy. Wobec 24-latka organy ścigania zastosowały dozór policji oraz zakaz wstępu na imprezy masowe o charakterze sportowym w postaci meczów żużlowych z udziałem drużyny Polonia Piła.