Pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał 3 promile - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani kierowcy na drogach. Rekordzista miał 3 promile

Data publikacji 23.04.2018

Pięciu kierowców na podwójnym gazie zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podczas minionego weekendu. Rekordzista miał 3 promile alkoholu. Dodatkowo stróże prawa zatrzymali kierowcę motoroweru posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Wszystkich pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie zatrzymali policjanci drogówki lub Komisariatu Policji w Kłecku.

Jako pierwszy, w piątek, wpadł 55-letni mieszkaniec gminy Kłecko, który swoim volkswagenem kierował w miejscowości Wilkowyja. Jak się okazało podczas kontroli drogowej prowadzonej przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kłecku był kompletnie pijany - miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Jako drugiego, w sobotę również zatrzymali policjanci z Kłecka. 44-latek jechał osobowym renault megane i miał problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Powód? 3 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci, 27-letni mieszkaniec Pobiedzisk w niedzielę w miejscowości Wierzyce kierował motorowerem marki Baron mając 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany przez policjantów wydziału ruchu drogowego. Dodatkowo okazało się, że mężczyzn posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Czwarty, 54-letni mieszkaniec Pobiedzisk kierujący citroenem, niecałe dwie godziny później również został zatrzymany w miejscowości Wierzyce. Przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie wykazało w jego organizmie 1,3 promila.

Piąty, 35-letni mieszkaniec gminy Kiszkowo kierując oplem astrą, w godzinach wieczornych został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Michalcza. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Kłecka badanie wykazało 1,7 promila alkoholu.

 

Dodatkowo policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego podczas weekendu na ul. Franciszkańskiej w Gnieźnie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Gniezna, który kierował motorowerem pomimo obowiązującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.