Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 25.10.2017

Piesi coraz częściej padają ofiarami wypadków. W dniach 23 i 24 października przeprowadzono kolejną edycję policyjnej akcji NURD – czyli działań ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Wzajemna korelacja między pieszymi, rowerzystami i kierowcami, wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów, mają ogromny wpływ na wspólne bezpieczeństwo na drogach.

 

W trakcie dwóch dni działań policjanci na terenie powiatu gnieźnieńskiego wylegitymowali 154 osoby, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 141 wykroczeń. Policjanci zastosowali 12 pouczeń, zatrzymali 1 prawo jazdy, 6 dowodów rejestracyjnych i sporządzili 2 wnioski o ukaranie do sądu.

W trakcie działań policjanci zaobserwowali, iż dominują niebezpieczne zachowania wśród pieszych wobec pozostałych uczestników ruchu. Przejawia się to szczególnie w formie przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych, za to wykroczenie mandatem ukarane zostały 53 osoby.

Z kolei do najczęstszych naruszeń wśród rowerzystów należała jazda rowerem wzdłuż po chodniku.

Kierowcy pojazdów też nie pozostają bezkarni, 14 osób otrzymało mandat za nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych czy rowerzystów.

Zadowalającym faktem jest, że w przypadku praw jazdy, mundurowi nie odnotowali przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę za kierownicą czy na drodze. Swoim nieodpowiednim zachowaniem i nie przestrzeganiem przepisów stwarzamy zagrożenie dla pozostałych uczestników. W takich sytuacjach czas reakcji i drogi hamowania jest znacznie krótszy, nie ryzykujmy utratą zdrowia lub życia!

Powrót na górę strony