Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujął pijanego kierowcę

Data publikacji 24.10.2017

Kierowca chevroleta, mieszkaniec gminy Gniezno, nie krył zdziwienia, gdy patrzył na manewry, jakie wykonywał pijany właściciel mazdy. Gdyby nie to, że zjechał swoim samochodem na pobocze doszłoby do wypadku. Postanowił działać i ująć drogowego pirata, zanim dojdzie do nieszczęścia.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 23 października br. po godzinie 20:00. Mieszkaniec gminy Gniezno zadzwonił do komendy w Gnieźnie i powiedział, że w Modliszewie dokonał obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego pojechali na miejsce i tam dowiedzieli się, w jaki sposób doszło do jego ujęcia.

Kierowca chevroleta jadąc od strony Modliszewa w kierunku Zdziechowy zauważył na drodze jadącą z przeciwnego kierunku mazdę. Kierowca tego pojazdu wykonywał na drodze takie manewry, że musiał zjechać na pobocze. Zawrócił i ruszył za tym samochodem, wykorzystał moment, gdy kierowca zatrzymał mazdę, podbiegł do tego mężczyzny, ujął go, a następnie wezwał na pomoc policjantów.

Funkcjonariusze zbadali 28-letniego kierowcę mazdy alkomatem. Okazało się, że miał on 2,4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. W najbliższym czasie odpowie za przestępstwo drogowe jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony