Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczulał na niebezpieczeństwa czyhające w sieci

Data publikacji 13.10.2017

Profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztofa Sochę z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej spotkał się z nauczycielami. Podczas swojego wystąpienia wygłosił prelekcję na temat bezpieczeństwa w internecie.

 

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Gnieźnie wspiera od lat nauczycieli bibliotekarzy z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego ich samokształceniu i samodoskonaleniu.

W roku szkolnym 2017/2018 jednym z kierunków polityki oświatowej państwa jest Bezpieczeństwo w internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych.

Do wygłoszenia prelekcji dla nauczycieli zaproszono st. asp. Krzysztofa Sochę z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

W swoim wystąpieniu wskazał na niebezpieczeństwa czyhające w sieci, na bezmyślne udostępnianie informacji o sobie na portalach społecznościowych. Zarówno dorośli jak i dzieci nie mają świadomości ile danych o naszej osobie trafia do sieci. Poruszył także problemy cyberprzestępczości, cyberprzemocy. Z zaprezentowanych przez niego wypowiedzi osadzonych pedofilów wynikało, że znajomości z nieletnimi nawiązywali najczęściej poprzez internet. Biblioteka szkolna jest miejscem, w którym uczniowie opowiadają o sobie i swoich problemach, Dlatego warto słuchać ich uważnie, aby w porę móc zapobiec jakiemuś niebezpieczeństwu.

Nauczyciele zostali również poinformowani gdzie należy szukać pomocy w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia. Otrzymali również dostęp do poradnika "Cyberprzemoc"

Podsumowanie wystąpienia st. asp. Krzysztofa Sochy można zawrzeć właściwie w jednym zdaniu: „Najsłabszym ogniwem w bezpieczeństwie jest człowiek...”

 

tekst/zdjęcia – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna

Powrót na górę strony