Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Ratowanie życia mamy we krwi"

Data publikacji 13.10.2017

Po raz kolejny w Hali Widowiskowo – Sportowej w Kiszkowie odbyła się akcja krwiodawstwa pod nazwą "Ratowanie życia mamy we krwi". Mieszkańcy otworzyli swoje serca, decydując się na oddanie ponad 21 litrów krwi.

 

Organizatorem przedsięwzięcia pod nazwą "Ratowanie życia mamy we krwi" jest Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Gminy Kiszkowo. Akcja poboru krwi odbyła się w niedzielę, 1 października w godzinach od 9:00 do 14:00 w Hali widowiskowo Sportowej w Kiszkowie. Gnieźnieńscy policjanci wsparli akcję, jednocześnie zapraszali do stoiska profilaktycznego. Zebrano ponad 21 litrów krwi.

Kim jest krwiodawca? To osoba, która bezinteresownie pomaga drugiemu człowiekowi poprzez dzielenie się z nim tym, co ma najcenniejszego – krwią. Nie ma lepszej pomocy, niż ta płynąca prosto z serca. Na krew czekają poszkodowani i chorzy. Wielu potrzebujących może wyzdrowieć dzięki uzupełnieniu brakujących elementów krwi.

Mundurowi jako szczególna grupa, która w toku codziennej służby pomaga ofiarom wypadków, kolizji i wiedzą, jak cenna jest szybka i pierwsza pomoc, w tym dostarczenie krwi. Oddanie tego cennego daru to także szansa na uczynienie własnego życia jeszcze bardziej wartościowym.

 

zdjęcia - Klub HDK-PCK

Powrót na górę strony