Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Damian z wizytą w gnieźnieńskiej komendzie

Data publikacji 10.10.2017

Gnieźnieńską komendę odwiedził wyjątkowy gość Damian Julkowski. Młody mężczyzna jako dziecko marzył, że zostanie policyjnym antyterrorystą. Jednak jego plany pokrzyżowała nagła choroba, ale nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia. Obecnie studiuje, ale ma też marzenia. Jednym z nich jest winda, która pomogłaby mu wychodzić na spacery.

 

Gnieźnieńską komendę odwiedzają regularnie dzieci i młodzież. Tym razem, w czwartek, 5 października br. gościem policjantów był Damian Julkowski wraz z mamą. 20-latek jeszcze kilka lat temu był normalnym chłopakiem, który marzył, by swoją przyszłość związać z policyjnym mundurem. Nagle zachorował na zapalenie rdzenia kręgowego i od tego czasu jest sparaliżowany. Chłopak wymaga stałej oraz bardzo kosztownej rehabilitacji.

Damian w gnieźnieńskiej komendzie był po raz drugi. Wcześniej przed remontem i rozbudową. Z uwagi na fakt, że chłopak porusza się na wózku inwalidzkim jego wizyta była szczególnie ważna zarówno dla niego, jak i samych stróżów prawa. Nasz gość chętnie oglądał pomieszczenia w których pracują funkcjonariusze. Następnie spotkał się z szefem gnieźnieńskich policjantów mł. insp. Przemysławem Kozaneckim. Przewodnik psa policyjnego przygotował dla niego pokaz tresury swojego podopiecznego Dexa. Dowódca gnieźnieńskiej grupy realizacyjnej pokazał mu strzelnicę i opowiadał mu o arkanach swojej pracy.

Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Zarówno policjanci, jak i Damian wyrazili nadzieję na kolejną wizytę.

Chłopak pomimo swojej choroby nie poddaje się. Walczy o powrót do zdrowia i marzy. Teraz o windzie, która mogłaby był zamontowana na zewnątrz bloku w którym mieszka. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc Damianowi może wejść na niżej podany link.

https://pomagam.pl/damianowi-ztzpev9a

 

 

Powrót na górę strony