Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie profilaktyczne w Akademii Maxima

Data publikacji 03.10.2017

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” wzięli udział w zajęciach teoretyczno-praktycznych. Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej "Akademia Maxima".

 

Głównym zadaniem policjantów w ramach trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest prowadzenie z dziećmi zajęć edukacyjnych, aby wyrobić wśród nich prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły. Funkcjonariusze pomagają w przygotowaniu najmłodszych uczniów szkół podstawowych, do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg.

W ostatnich dniach profilaktyk społeczny st. asp. Krzysztof Socha i dzielnicowy st. asp. Błażej Małolepszy spotkali się z uczniami klas I-III szkoły podstawowej Akademia Maxima mieszczącej się przy ul. Chudoby w Gnieźnie.

Na spotkaniu ze stróżami prawa omawiane były tematy związane z: podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego korzystania z dróg, postępowania w kontaktach z osobami obcymi i pozycje obronne podczas ataku psa.

zdjęcia - archiwum Akademii Maxima

 


 

Powrót na górę strony