"Bezpieczna droga do szkoły" - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 30.08.2017

Bezpieczna droga do szkoły – pod taką nazwą gnieźnieńscy policjanci prowadzą działania prewencyjne oraz edukacyjne związane ze zbliżającym się wielkimi krokami nowym rokiem szkolnym, który zainaugurowany zostanie 4 września.

 

Do rozpoczęcia roku szkolnego pozostało jeszcze 5 dni. W związku z tym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie sprawdzają stan dróg, a także prawidłowość oznakowania pionowego i poziomego przy placówkach oświatowych. Głównym celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w drodze do i ze szkoły.

Od 4 września w okolicach szkół pojawią się dodatkowe patrole Policji i Straży Miejskiej. W kolejnym etapie funkcjonariusze przeprowadzą spotkania i pogadanki z uczniami. Mundurowi przeprowadzą rozmowy nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz pomogą najmłodszym poznać przepisy w teorii i praktyce.

Gnieźnieńscy policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzą także stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych. Właściciele firm przewozowych muszą pamiętać, że są odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusze apelują oczywiście do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę, zwłaszcza w rejonach szkół.

Nie bez znaczenia jest także postawa samych rodziców i opiekunów. Pokażmy dziecku najbezpieczniejszą drogę do szkoły i z powrotem. Uczmy najmłodszych w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz informujmy o miejscach do tego przeznaczonych. Zwróćmy uwagę na ubiór dzieci i ich plecaki. Wyposażmy je w widoczne po zmroku elementy odblaskowe.