Dex - nowy pies gnieźnieńskiej policji - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dex - nowy pies gnieźnieńskiej policji

Data publikacji 29.08.2017

W szeregi gnieźnieńskiej policji wstąpił „nowy funkcjonariusz”. Został nim owczarek holenderski. Dex, bo tak wabi się czworonóg jest typowym psem patrolowo-tropiącym. Od końca lipca pełni służbę ze swoim przewodnikiem. Jego głównym zadaniem będzie tropienie przestępców i szukanie zaginionych osób.

 

Dex jest psem patrolowo-tropiącym do działania bez kagańca, który od końca lipca br. pełni służbę ze swoim opiekunem. Jego głównym zadaniem będzie tropienie przestępców i szukanie zaginionych osób, na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Przewodnikiem Dexa został sier. sztab. Maciej Staszewski. Funkcjonariusz w ostatnich miesiącach wraz ze swoim pupilem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt. Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, obrony przewodnika, pościgów, przeszukania terenu i pomieszczeń oraz tropienia śladów ludzkich.

Teraz głównym zadaniem Dexa będzie czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców miasta i powiatu gnieźnieńskiego.