Zatrzymany paser i odzyskane kolejne 3 rowery - Aktualności - KPP Gniezno

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany paser i odzyskane kolejne 3 rowery

Data publikacji 28.08.2017

Kilka dni temu informowaliśmy o 29-latku z Witkowa, który kradł rowery. Policjanci odzyskali wówczas jeden jednoślad. Okazało się, że sprawa ma ciąg dalszy. Policjanci ustalili 38-letniego pasera i odzyskali kolejne 3 rowery.

 

Przypomnijmy: "W dniu 19 sierpnia br. na terenie Witkowa doszło do dwóch kradzieży rowerów. Pierwsze miało miejsce w godzinach południowych przy ul. Płk. Hynka. Właściciel pozostawił rower przed blokiem bez zabezpieczenia, po czym udał się do mieszkania. Gdy po pewnym czasie powrócił po jednośladzie nie było śladu. Straty wycenił na 530 zł. Do drugiego zdarzenia, w podobnych okolicznościach doszło około godziny 15:30 przy ul. Czerniejewskiej. Tutaj właściciel wycenił straty na 1000 zł.

Policjanci z Witkowa w kilka godzin od zgłoszenia zatrzymali sprawcę przestępstw i odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Złodziejem okazał się nim 29-latek. Podczas prowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ma na swoim koncie dwa włamania do domków letniskowych znajdujących się przy ul. Jasnej w Witkowie. Do przestępstw tych doszło na początku lipca br. Z jednego z domków po włamaniu sprawca zabrał radio, butle gazową oraz artykuły spożywcze, z drugiego koc, poduszki itp.

Trwają czynności zmierzające do odzyskania drugiego jednośladu.

Znanemu policjantom z Witkowa sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna niebawem za swoje czyny odpowie przed sądem." (artykuł z 22.08.2017 KPP w Gnieźnie)

 

W piątek, 25 sierpnia br. policjanci z Witkowa udali się do jednej z okolicznych miejscowości, gdzie ustalili podejrzewanego o paserstwo 38-latka. Mężczyzna ten miał kupić pochodzące z kradzieży rowey od zatrzymanego wcześniej 29-latka. Podczas prowadzonych czynności stróże prawa odzyskali trzy rowery, z czego jeden marki Trexstar Curarra znajdował się w polu kukurydzy, drugi na kolejnym polu kukurydzy, a trzeci w opuszczonej szopie. Wszystkie zostały zabezpieczone w miejscowym komisariacie.

Zatrzymany usłyszał już zarzut paserstwa za który grozi do 5 lat pozbawieia wolności.

Sprawa jest w toku.