Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Podsumowanie drugiego dnia akcji "Prędkość - zero tolerancji"

Data publikacji 28.07.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podsumowali drugi dzień działań „Prędkość – zero tolerancji”. Mundurowi nałożyli 1109 mandaty karne i zatrzymali 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h...

 

Za nami drugi dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – zero tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

Wielkopolscy policjanci na całego województwa skontrolowali tego dnia - w zaledwie kilka godzin 1624 pojazdy. Nałożyli 1109 mandatów, w tym 761 na kierujących pojazdami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 138 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 12 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h.

 

Źródło: KWP Poznań

Powrót na górę strony