Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrzysz a czy widzisz?

Data publikacji 28.07.2017

Dziwny jest ten świat – śpiewał Czesław Niemen. Patrząc na drugiego człowieka i wsłuchując się w rytm bicia jego serca uświadamiam sobie, czy jestem wstanie usłyszeć głos swojego serca? Miarą każdego człowieka jest umiejętność widzenia i słyszenia każdego, który staje na mojej drodze. Dziś staje przede mną Kornelia Kuczma córka naszego kolegi. Zatem pytam: patrzysz a czy widzisz?

 

Kornelka Kuczma ur.21.08.2013 jest uroczą dziewczynką cierpiącą na rzadką chorobę genetyczną zespół MOWAT-WILSON, który dotychczas zdiagnozowano u ok. 200 osób na świecie, w tym 7 w Polsce. Jest to zespół wielorakich wad wrodzonych, który spowodował u Kornelki wadę serca, wadę układu moczowego, lekooporną padaczkę oraz głębokie upośledzenie.

Upośledzenie Kornelki jest na tyle silne, że wpływa na zaburzenie widzenia, znaczne opóźnienie w rozwoju intelektualnym i ruchowym oraz problemy z komunikacją. Kornelka pomimo 4 lat nie potrafi raczkować, chodzić, ani mówić. Nie nawiązuje kontaktu wzrokowego. Ma problemy z przełykaniem i wzmożony odruch wymiotny. Kornelka nigdy nie będzie samodzielna, ale jest duża szansa, że będzie chodzić.

Jedyną nadzieją na lepszą przyszłość naszej córki jest codzienna rehabilitacja ruchowa oraz terapia wzroku. Rehabilitujemy ruchowo Kornelkę 5 razy w tygodniu z czego 3 razy prywatnie (koszt jednych zajęci wynosi 60 zł.) Ponadto Kornelka ma zajęcia z logopedą, pedagogiem wczesnego wspomagania rozwoju oraz hipoterapię i dogoterapię. Jeździmy także na terapię wzroku do Ośrodka dla Niedowidzących w Poznaniu.

Miesięczny koszt leczenia i rehabilitacji Kornelki wynosi od 1 000 do 1 300 zł. Potrzeby są ogromne a środki niestety musimy pozyskiwać sami. Na szczęście jest wielu ludzi dobrej woli, których wzrusza los naszej Laleczki i pomagają nam w walce o lepszą przyszłość. Dziękujemy, że jesteście!!! Naszymi małymi sukcesami dzielimy się na facebook profil „kornelia kuczma”.

Darowizny prosimy przesyłać na konto : 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „ SŁONECZKO” 77-400 Złotów, Stawnica 33A w tytule przelewu proszę napisać: 644/K Kornelia Kuczma darowizna.

Możemy też włączyć się do akcji „Nakrętki dla Kornelki”, czyli zbierać nakrętki z tworzyw sztucznych od butelek i przekazywać je bezpośrednio do taty Kornelki a naszego Kolegi Policjanta w KPP Gniezno ul. Jana Pawła II 2.

Wdzięczni rodzice.

Powrót na górę strony