Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w Niechanowie

Data publikacji 26.07.2017

Funkcjonariusze Policji z Gniezna i Witkowa zostali zaproszeni do przeprowadzenia akcji profilaktycznej w czasie trwania zawodów sportowych zorganizowanych przez Wójta Gminy Niechanowo oraz Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan z Gniezna. Przedsięwzięcie zrealizowano na sali sportowej Zespołu Szkół w Niechanowie, gdyż nie dopisała aura...

 

We wtorek 25 lipca 2017 roku na terenie Zespołu Szkół w Niechanowie przy ul. Różanej 33 zgromadziło się około 300 uczestników zawodów sportowych z półkolonii organizowanych w Gnieźnie i pobliskich miejscowościach.

Sala sportowa zgromadziła dzieci w wieku szkolnym wraz z wychowawcami oraz zaproszonymi licznie gośćmi na czele między innymi z Wójtem Gminy Niechanowo Eugeniuszem Zamiarem, Prezesem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisławm Dolacińskim i Prezesem Honorowym Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan z Gniezna Tadeuszem Tomaszewskim.

Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii, Wydziału Ruchu Drogowego i Dzielnicowi z Witkowa oraz Profilaktyk Społeczny uczyli dzieci prawidłowych zachowań na ulicy w czasie jazdy rowerem oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci interesowały się również jak należy przygotować rower do podróży. Były prowadzone indywidualne rozmowy z funkcjonariuszami na tematy dotyczące bezpiecznych wakacji.

W czasie spotkania dzieci usłyszały jak bezpiecznie zachować się nad wodą, w czasie prac polowych na gospodarstwach rolnych w czasie tegorocznych wakacji. Ponadto z Państwową Strażą Pożarną z Gniezna poznawały tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na koniec sportowych zmagań najlepsi otrzymali medale i okolicznościowe nagrody ufundowane między innymi przez Automobilklub Wielkopolski.

Powrót na górę strony