Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści na drodze

Data publikacji 26.07.2017

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego w ostatnim czasie pojawili się oszuści, którzy zatrzymują podróżujących na drogach. Każdy kto się zatrzyma słyszy różne historie najczęściej, że zabrakło paliwa i proszą o pomoc...

 

Policja ostrzega, iż na terenie naszego powiatu od paru dni nieznany sprawca zatrzymuje inne pojazdy i prosi o pomoc, gdyż jak twierdzi zabrakło mu paliwa do dalszej podróży i nie ma pieniędzy, aby je kupić.

Po nawiązaniu rozmowy grzecznie informuje, że jest w posiadaniu cennych przedmiotów najczęściej biżuterii i może ją okazyjnie przekazać jako pożyczkę pod zastaw. W tym samym czasie pokazuje te przedmioty.

Po przekazaniu środków pieniężnych oszustowi sprawca oddaje biżuterię oszukanemu. Po sprawdzeniu tej biżuterii w specjalistycznym zakładzie okazuje się, że jest ona wykonana z innego metalu niż szlachetny, a jej wartość jest znikoma.

Sprawca swym czynem wprowadza innych w błąd, co do rozporządzenia mieniem, czy środkami pieniężnymi, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje: nie kupujemy biżuterii ani monet na ulicy od nieznanych osób, gdyż jest to duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy oszukani.

 

Powrót na górę strony