Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Błękitna wstęga 2017

Data publikacji 24.07.2017

Tradycyjnie w niedzielę, w drugiej połowie lipca w Małym Skansenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy odbyły się Zawody w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego. W tym roku to już XXIV edycja tych popularnych, cieszących się sporym  zainteresowaniem zawodów pływackich. Nie zabrakło też funkcjonariuszy Policji w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo.. nad wodą”...

 

W niedzielę 23 lipca 2017 roku odbyła się XXIV edycja Zawodów w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego. Ten wyścig ma na celu propagowanie pływania jako zdrowego stylu życia. Dystanse poszczególnych wyścigów dostosowane były do wieku i umiejętności zawodników.

W czasie zmagań wiele osób interesowało się programem „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Policjanci z Gniezna i Komisariatu w Czerniejewie chętnie rozmawiali z obecnymi i odpowiadali na pytania oraz robili sobie pamiątkowe fotografie.

Zawody rozpoczął ze specjalnie ustawionej sceny wójt gminy Łubowo Andrzej  Łozowski. Następnie jako pierwsi do rywalizacji stanęli przedstawiciele sołectw na dystansie sztafety 4 x 200 metrów stylem dowolnym. Tutaj pierwsze miejsce zajęła sztafeta z Imielna, przed ubiegłorocznym zwycięzcom – sztafetą z Imielenka. Potem rozpoczęła  się rywalizacja na poszczególnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych. Był dystans specjalnie dla dzieci o długości 200 metrów. Następnie startowali już zawodnicy bardziej doświadczeni.

Rywalizowali na w konkurencjach od 500 metrów do  3000 metrów. Woda tym roku była bardzo ciepła, zbliżona temperaturą do tej na powietrzu. Niestety, dla oglądających rywalizacji brakowało trochę słońca.

Nad całością rywalizacji tradycyjnie czuwała dyrektor zawodów Irena Wójcik.

Źródło: Powiatowy Portal Informacyjny Informacjelokalne.pl

Powrót na górę strony