Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja i Radio PLUS Gniezno w Skorzęcinie

Data publikacji 24.07.2017

Funkcjonariusze gnieźnieńskiej Policji uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Radio PLUS Gniezno przy fontannie w Skorzęcinie. Głównym celem obecności Policji była akcja profilaktyczna w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”...

 

 

W piątek 21 lipca 2017 roku na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie (pow. gnieźnieński) przy fontannie spotkanie Radia PLUS Gniezno wraz z Policją w ramach weekendowego biesiadowania i profilaktyki. Gnieźnieńscy funkcjonariusze wraz z Komendantem Komisariatu w Witkowie opowiadali o bezpieczeństwie w czasie odpoczynku nad wodą i w czasie wakacji.

Dynamika prowadzenia piątkowego spotkania przez redaktora Radia PLUS Gniezno Łukasza Kubickiego była tak dobra, że czas spędzony wypoczywających z Policją minął bardzo szybko.

Wypoczywający dowiedzieli się czym jest profilaktyka społeczna w działaniach Policji. Czym się zajmuje i w jakich obszarach jest najbardziej potrzebna. Profilaktyka społeczna jest kierowana począwszy od najmłodszych do najstarszych.

W czasie kilkugodzinnego spotkania w kręgu słuchaczy Radia PLUS Gniezno był czas na spotkanie dzieci z maskotką „Sierżantem Pyrkiem”.

W ramach spotkania omawiano szeroko problematykę programu „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Zainteresowani otrzymywali specjalnie do tego programu wydane przez Policję ulotki i naklejki. W czasie rozmów indywidualnych było wiele pytań na temat bezpieczeństwa w czasie odpoczynku nad wodą i w czasie podróżowania.

Został przeprowadzony również konkurs z symbolicznymi nagrodami na temat bezpiecznego podróżowania na rowerach. Nieodzowną pomocą okazały się tutaj rowery profilaktyczne ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Poznaniu. Dzieci mogły się w ten sposób uczyć jak korzystać z dobrze przygotowanego roweru do rowerowych wycieczek w czasie tegorocznych letnich wakacji.

Policjanci poruszyli również problem narkotyków i dopalaczy jako środków niosących za sobą śmierć jako ogólnoświatowego problemu.

Życzymy wszystkim wypoczywającym radosnych wakacji i szczęśliwego powrotu do domu. Do zobaczenia i usłyszenia w przyszłym roku.

Powrót na górę strony